BEDRİ YAŞAR

 

Bedri YAŞAR 1961 Şiran’da doğdu.

İlk ve Orta Öğrenimini Gümüşhane’de tamamlayan Yaşar, Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat sektöründe; hastaneler, alışveriş merkezleri, toplu konut, köprü, doğalgaz boru hatları vb. birçok projeye imza attı. Sanayi sektöründe; hazır beton santrali üretimi, hazır demir tesisleri ve prefabrik yapı elemanları tesisleri üretimi konusunda yurt içi ve yurtdışında fabrikalar kurdu, geliştirdi ve işletti. Enerji sektöründe; Aydın Efeler mevkiinde verimi en yüksek olan bio-enerji tesisleri ve organik gübre fabrikası kurulumunda bulundu. Gıda Sektöründe; Gümüşhane'de kurulu bulunan Gümüşsu meyve suyu fabrikasının bir dönem yönetiminde bulundu. Kültürel hayatı; Türk dünyasını karış karış gezdi ve Türk kültürünü koruma adına Türkmenistan Aşkabat’ta sergiler düzenledi. Siyasi hayatına 1994 yılında Ankara Keçiören Belediye Başkanlığına aday olarak başladı. TBMM 21. Dönemde parlamentoya giren Yaşar,  Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane 21. Dönem Milletvekilliği yaptı. 

 

21. Yasama dönemi sürecinde;

Bayındırlık, 

KİT, 

Trafik,

 Araştırma ve Soruşturma komisyonlarında görev yaptı. 

 

Bedri YAŞAR,  25 Ekim 2017 tarihinde Sayın Meral AKŞENER’in genel başkanlığında kurulan “İyi Parti”nin kurucular kurulu üyesi olarak siyasi hayatında yeni bir sayfa açtı. Yaşar, Kurucusu bulunduğu İyi Parti’nin 1. Olağan Genel Kurulunda, Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. 

Evli, ve dört çocuk babası olan YAŞAR,  halen aile şirketinin yönetim kurulu Başkanı olarak yurt içi ve yurt dışı projelerini  yürütmektedir.

Paylaş